tarhara
06 بهمن 1401 - 10:37

حماسه ۶ بهمن یادآور رشادت مردم دلیر آمل و مازندران است

ساری- معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی مازندران حماسه ۶ بهمن آمل را یادآور رشادت مردم دلیر آمل و استان برابر معارضان و منافقان انقلاب اسلامی دانست.

حجت الاسلام علی اکبر درخشنده در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت حماسه مردمی و اسلامی ۶ بهمن آمل این حماسه را یادآور رشادت مردم دلیر آمل و استان برابر معارضان ومنافقان دانست که از جنگل به سمت شهر حمله کرده بودند و قصد داشتند شهر را به تسخیر درآورند، افزود: مردم شریف آمل با رشادت و دفاع از شهر اقدام به برپایی سنگر و مقابل جریان ضد انقلاب دفاع کردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۴۰ شهید حماسه ۶ بهمن آمل افزود: یکی از شهدا دختر دلیری به نام سیدها طاهره هاشمی است که با دفاع جانانه و شجاعت برابر منافقان و ضد انقلاب‌ها ایستاد و به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: حماسه مردم آمل آن قدر عظیم است که در وصیت نامه الهی و سیاسی حضرت امام راحل نیز از آن یاد شده است و حضرت امام فرمودند من از مردم آمل تشکر می‌کنم و دیدید مردم دلیر و مسلمان آمل چه بلایی بر سرتان آوردند، همچنین مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی فرمودند نباید اجازه داد که خاطره‌های پرشکوه و حوادث بی نظیر تعیین کننده تاریخ انقلاب در ذهن‌ها کمرنگ شود و نسل جوان باید این خاطره‌ها را درست بشناسد و تحلیل کند.

حجت الاسلام درخشنده ادامه داد: طبق تعبیر مقام معظم رهبری قضیه ششم بهمن آن قدر اهمیت داشت که حضرت امام راحل آن را در وصیت نامه خود درج کرد و به یادگار گذاشت تا فراموش نشود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی مازندران با عنوان اینکه منافقان و کمونیست‌های سعی کردند شهر را تسخیر کنند، مردم از شهرها و محلات مختلف آمل با جریان مقابله کردند و اجازه ندادند منافقان صحنه گردانی کنند، افزود: منافقان با خیال خام خود می‌خواستند برابر انقلاب اقدام کنند که شکست خوردند و امروز نیز مردم شجاع، دلیر و انقلابی با همه سختی‌ها و کاستی‌ها برابر جریان نفاق و اغتشاشگران ایستادند و در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی جریان منافق را سرکوب کردند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در مسیر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیروی از راه شهیدان موفق باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 998851