tarhara
06 بهمن 1401 - 10:45

95 درصد مناطق چهارمحال و بختیاری در اقلیم یک مصرف گازند/ تقاضای تجدیدنظر برای قبوض مبلغ بالا

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۵ درصد مشترکین در اقلیم یک هستند و مابقی در اقلیم ۲ که شامل مناطق جنوبی استان است.

جهانبخش سلیمیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: پهنه‌بندی مناطق مختلف کشور در پنج اقلیم آب و هوایی با سنجش دمای مناطق مختلف در طول سال برای فصول گرم و سرد توسط پژوهشگاه هواشناسی کشور مشخص شده است.

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این تقسیم‌بندی از لحاظ تاثیرات دما بر مصرف گاز صورت پذیرفته که از اقلیم یک یعنی بسیار سرد تا اقلیم پنج یعنی بسیار گرم دسته‌بندی شده است.

وی افزود: به طور مثال اگر مشترکی در ماه ۶۵۰ مترمکعب مصرف داشته باشد گازبهای پرداختی آن در اقلیم یک معادل ۸۱۲ هزار و ۹۲۵ ریال است در صورتی که در اقلیم ۲ همین مقدار مصرف معادل یک میلیون و ۷۰ هزار و ۵۷۵ ریال است یعنی حدود ۳۰ درصد افزایش.

سلیمیان اضافه کرد: اقلیم‌های سه، چهار و پنج هم به همین شکل افزایش خواهند داشت.

وی عنوان کرد: ۹۵ درصد مشترکین چهارمحال و بختیاری در اقلیم یک هستند و مابقی در اقلیم ۲ که شامل مناطق جنوبی استان است.

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش دمای هوا در دی‌ماه امسال و افزایش مصرف گاز توسط مشترکین خانگی در استان، توضیح داد: قبوض بسیار بالا را به شرکت ملی گاز با تقاضای تجدیدنظر منعکس کردیم.

وی گفت: استاندار و همچنین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری موضوع هستند و رایزنی‌هایی نیز شده است.

سلیمیان افزود: تاکنون گاز مشترکین خانگی پرمصرف در استان قطع نشده هرچند در این ارتباط هشدار داده بودیم اما به دلیل برودت بسیار بالا اقدامی صورت نگرفت.

وی عنوان کرد: ویلاهای خالی از سکنه تماماً در طرح پایش قرار داشته و برای قطع گاز آن‌ها اقدام شده است.

انتهای پیام/۶۸۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 998884