tarhara
06 بهمن 1401 - 10:38

کلاهبرداری در بوشهر 16 درصد کاهش یافت

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از کاهش 16 درصدی وقوع کلاهبرداری در 10 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سرهنگ جوشن سهرابی رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران از کاهش ۱۶ درصدی وقوع کلاهبرداری در ۱۰  ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل در استان بوشهر خبر داد و داشت: از آنجا که مقابله جدی با کلاهبرداران و دستگیری افراد تحت تعقیب این جرم، از اولویت‌های مهم مأموریتی پلیس آگاهی بوده در طول ۱۰ ماهه سال جاری با تلاش کارآگاهان و افسران تحقیق در سطح استان و همکاری مردم عزیز استان  ۹۹ درصد به دست آمده و تشدید اقدامات مقابله‌ای و دستگیری کلاهبرداران حرفه‌ای منجر به کاهش ۱۶ درصدی وقوع این جرم شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر شیوه و شگرد کلاهبرداران در ارتکاب این جرم با روشهای فروش مال غیر، قول، گرفتن وام با اخذ وجه نقد، پرداخت جایزه با کشاندن شهروندان به پای دستگاه خودپرداز و خالی کردن وجوه داخل کارت عابر بانک با روش اغفال، کلاهبرداری از طریق سایت دیوار و . . . می‌باشد.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان عزیز با رعایت ضوابط و مقررات در انجام معلامات و انجام بررسی دقیق و استعلام از دستگاه‌های ذیربط قبل از انجام هر گونه معامله و دادوستد و خودداری از رفتن با پای دستگاه خودپرداز برای پرداخت جایزه، در کنترل و مهار وقوع کلاهبرداری با پلیس همکاری و شرایط مطلوب تری ایجاد شود.

سرهنگ سهرابی از مردم درخواست کرد هر گونه اخبار و اطلاعات در حوزه کلاهبرداران را به پلیس آگاهی اطلاع دهند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 998863